Araç Hijyen Tavsiyeleri

Araç Hijyen Tavsiyeleri
ürün1.jpg

Tüm dünyayı ve ülkemizi etki altına alan Covid-19 salgını için kişisel ve ev ortamlarımızda önlemler almak oldukça önemli. Ancak, yalnızca ev ortamının değil dokunduğumuz ve vakit geçirdiğimiz her yerin dezenfekte olması öneriliyor. Her sabah ve akşam en az 1 saati geçirdiğimiz şirket araçlarını da temiz tutmayı göz ardı etmemek lazım. İşinize gidip gelirken alacağınız birkaç pratik önlem ile şirket araçlarınızı da hijyenik tutabilir, kendinizi koruyabilirsiniz.

Öncelikle, aracınızın içinde ve dışında elinizin sıklıkla dokunduğu bölgelerin dezenfekte edilmesi gerekiyor. Düzenli dezenfekte etmenizde fayda olan araç bölgeleri:

-Kapı kolları,
-Direksiyon,
-Vites topuzu,
-Kemer tokaları,
-Sinyal kolları,
-Ön panel,
-Bagaj kolu,
-Tavan,

Torpido, araç ekranı ve multimedya sistemleri gibi kısımların da gün içinde temizlik sıklığı artırılmalı. Her gün elinize aldığınız ve en çok dokunduğunuz, sonrasında evde bir yere bıraktığınız araba anahtarlarının da temizliği ihmal edilmemeli. Yine bagajda bir paket taşındıktan sonra bagajın da temizlenmesi yerinde olacaktır.

Korona virüsten korunmak amacıyla araç dezenfektasyonunda diğer bir önemli nokta ise şirket aracınızın havalandırılması ve klima bakımının yapılması. Aracınızın her gün biraz temiz hava ile sürekli havalandırılması gerekiyor. Aracınızı her ne kadar iyi temizlerseniz temizleyin hava sirkülasyonu yaratan klimalar da gözle görülmeyen bakteri ve virüsleri barındırabiliyor. Bu nedenle klimaları da temizleyen hizmetleri tercih etmek, havaların ısınmaya başladığı bu günlerde oldukça önemli.

Şirket araçlarında hijyenin dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu araç içinde de sosyal mesafe kuralına uymak. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için özellikle şirket aracınızda sizin dışınızda da seyahat edenler varsa kalabalık olmamaya dikkat etmek, böyle bir imkanınız yoksa yolculuk esnasında maske takmak oldukça önemli.

Uygulamamız

Mobil uygulama hizmetimiz ile dilediğiniz araca daha kolay ve daha hızlı erişin.

Haberler ve Duyurular

Araç Hijyen Tavsiyeleri

Yeni Tip Covid-19 Önlemleri Bilgilendirme Metni